Szukaj produktów

Aktualności

10 zasad zdrowej skóry

26.04.2022

 

    Zdrowa i promienna cera to nie tylko zasługa odpowiednich kosmetyków, leków, suplementów, czy zabiegów kosmetycznych, ale w dużej mierze znaczenie ma nasza dieta oraz styl życia. Niestety obecnie bardzo często o tym zapominamy. Skóra odzwierciedla bowiem stan zdrowia organizmu, to czy zapewniamy sobie odpowiednią ilość snu, czy żyjemy w stresie, a przede wszystkim czy dobrze się odżywiamy. Aby nadać naszej skórze piękny, promienny i młody wygląd należy przestrzegać kilka zasad.

 

 

10 zasad zdrowej skóry:

 

1) Pij minimum 1,5 l czystej wody dziennie

Nasze ciało w 60-70% składa się z wody. Jej niedobór ma niekorzystny wpływ nie tylko na funkcjonowanie organizmu, ale przede wszystkim na wygląd naszej skóry. Pijąc odpowiednio dużo wody w małych porcjach, kilka razy dziennie ( najlepiej kilka łyków co 15 minut ) sprawiamy, że będzie ona nawilżona od wewnątrz, czyli miękka, napieta i gładka od zewnatrz.

 

2) Jedz owoce i warzywa

To najwięksi sprzymierzeńcy pieknej skóry. To źródło witamin, minerałów i antyoksydantów, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami, przez co m.in. hamują procesy starzenia się.

 

3) Stosuj suplementy wspomagające urodę

Suplementy zawierające skoncentrowane składniki roślinne, witaminy oraz minerały wspomagają regenerację skóry i zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu. Działając na skórę od wewnątrz, docieramy do jej głębszych warstw, w których zachodzą najważniejsze procesy związane z jej prawidłowym funkcjonowaniem.

 

4) Stosuj nawilżające kosmetyki

Działaj z dwóch stron. Nawadniaj skórę również od zewnątrz stosując wszelkiego rodzaju balsamy, kremy czy olejki do ciała. Ważne, aby były to produkty dobrej jakości.

 

 

5) Unikaj słodyczy

Cukry proste zawarte w ciastach, czekoladach, słodkich napojach itp. powodują namnażanie się wolnych rodników, które przyspieszają starzenie się skóry. Osoby, które unikają cukry proste wyglądają znacznie młodziej!

 

6) Chroń się przed promieniowaniem UV

Wystawiając się na działanie promieni słonecznych nasza skóra zaczyna syntetyzować witaminę D3, która jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednak promieniowanie UV niesie za sobą również niebezpieczeństwa np. rak skóry. Dlatego chroń ja kremami z wysokim filtrem. Nie tylko uchronisz się przed nowotworem, ale też spowolnisz jej starzenie się.

 

7) Rzuć palenie i ogranicz spożycie alkoholu

Używki to wrogowie zdrowej i pełnej blasku cery. Substancje smoliste, nikotyna i tlenek węgla zawarte w dymie papierosowym zwężają naczynia krwionośne, prowadząc do niedotlenienia komórek. Skóra staje się szara i przesuszona. Natomiast alkoholodwadnia organizm i wypłukuje z niego witaminy.

 

8) Ćwicz mięśnie twarzy

Wykonując codzienny trening twarzy sprawiasz, że skóra stanie się bardziej jędrna i napieta, a składniki aktywne zawarte w kosmetykach będą się szybciej wchłaniać. Ćwicząc mięśnie twarzy nie zapominajmy o szyi, po krórej najbardziej widać upływ czasu.

 

9) Wysypiaj się

Sen działa korzystnie na regenerację całego organizmu, w tym na naszą cerę. Im mniej czasu poświęcamy na sen tym szybciej się starzejemy.

 

10) Unikaj stresu

Stres może być przyczyną ,,depresji skóry”. Nasza cera staje się wtedy zaczerwieniona, swędzi i piecze. Jeśli codzienne życie dostarcza stresujących sytuacji, staraj się ich unikać i zacznij robić, to co sprawia Ci przyjemność. Warto również rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną. Wysiłek rozładowuje złą energię i zwiększa wydzielanie endorfin – hormonu szczęścia.

 

    Pamiętajmy, że skóra to bardzo ważny narząd, który pełni ważne funkcje w naszym organizmie: reguluje temperaturę ciała, chroni narządy wewnętrzne. Również informuje o stanie naszego zdrowia. Jeśli jest coś nie tak skóra daje nam o tym znać – wygląda niekorzystnie. Całe szczęście, że możemy realnie wpływać na jej właściwy wygląd. Dobrej jakości kosmetyki, zabiegi upiększające oraz właściwa dieta i styl życia to idealny sposób, aby promienny wygląd naszej cery był długotrwały, a jej blask towarzyszył nam przez długie lata.

 

Powrót na listę aktualności