Szukaj produktów

Solimoes fresh yerba mate miętowa 500g Organic

Produkt ekologiczny Produkt ekologiczny
Czas realizacji do: 5 dni opcje dostawy

Solimões fresh to mate z dodatkiem mięty pieprzowej. Mięta ma działanie chłodzące, odświeżające, eliminuje nieświeży oddech. Łagodzi bóle brzucha, niestrawność, nudności oraz wzdęcia. Solimoes jest szczególnie polecana osobom nieprzyzwyczajonym do picia yerba mate.Jej intensywny smak jest świetnie zrównoważony mocnym aromatem mięty. Solimões fresh nie zawiera sztucznych aromatów!

Yerba mate to napój pobudzający z ostrokrzewu paragwajskiego mający swoje korzenie w indiańskiej tradycji. Ma w swoim składzie mateinę (kofeinę), antyoksydanty, witaminy i sole mineralne. Ostrokrzew jest podstawą w funkcjonalnych mieszankach Pizca del Mundo. Brazylijską mate  miesza się w nich z ekologicznymi ziołami i  owocami z pochodzącymi z Podlasia, rejonu uchodzącego jako jeden z najczystszych w Polsce. To świetne połączenie latynoskiego temperamentu yerby ze słowiańską siłą ziół.

Istotne jest, że wszystkie yerba mate Pizca del Mundo są suszone bez dymu, gorącym powietrzem w specjalnych suszarniach przez kilka godzin, po uprzednim oczyszczeniu z mikroogranizmów mogących znajdować się na świeżych listkach. Proces wzrostu rośliny nie jest sztucznie przyspieszany.

Sposób parzenia: Wsyp susz do naczynia (najlepiej matero) tak by zajął  2/3 jego wysokości. Włóż bombillę (rurkę z filtrem). Zalej wodą o temp. ok. 80°C. Nie mieszaj! Zaczekaj 10 min.

Początkującym zalecamy zaparzać  mniejszą ilość  - ok. 30g , np. w zaparzaczu. 

Pamiętaj o zdrowym trybie  życia i dobrze zbilansowanej diecie!

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu

Kraje pochodzenia: Brazylia, Polska

Certyfikacja Fair Trade: Fair for Life (IMO)

Certyfikacja ekologiczna: certyfikat rolnictwa ekologicznego UE

Fair Trade (Sprawiedliwy Handel) oznacza sprawiedliwe warunki handlowe dla producentów z krajów rozwijających się i stwarza możliwości inwestowania w rozwój lokalnej społeczności oraz stabilną przyszłość. Więcej na: www.fairtrade.org.pl

Pizca del Mundo jest pierwszą polską marką różnorodnych produktów Fair Trade. O jej wyjątkowości stanowią: etyczne pochodzenie produktów, najwyższa ich jakość oraz oryginalny design opakowań, które ozdabiane są przez wrocławską artystkę Paulinę Mager. Więcej na stronie: www.pizcadelmundo.pl

yerba mate (ostrokrzew paragwajski) – 80%, mięta pieprzowa 18%, płatki nagietka

Zawartość składników Fair Trade: 80%, zawartość składników ekologicznych (organicznych): 100%

Komentowanie produktów możliwe jest jedynie po ich zakupie. Kup, sprawdź, a następnie wystaw opinię.
41,59 / szt.
Status: dostępny
Wizytówka Natury

Strona stworzona z miłości do natury! Łączymy pasjonatów naturalnych produktów z Podkarpacia i miłośników zdrowej żywności! Dołącz do nas!

Lub wybierz z dodanych list zakupowych:
Wybierz listę zakupową lub utwórz nową aby dodać produkt
Utwórz nazwę swojej listy aby dodać produkt
Produkt został dodany do listy zakupowej. Przejdź do listy Dodaj kolejny