Szukaj produktów

Wegańskie kosmetyki do włosów

lista
kafelki
Lub wybierz z dodanych list zakupowych:
Wybierz listę zakupową lub utwórz nową aby dodać produkt
Utwórz nazwę swojej listy aby dodać produkt
Produkt został dodany do listy zakupowej. Przejdź do listy Dodaj kolejny

Wegańskie kosmetyki do włosów to kompleksowa pielęgnacja oparta jedynie na ekstraktach i wyciągach pochodzenia roślinnego.

Zioła od najdawniejszych czasów były wykorzystywane do pielęgnacji włosów. Kobiety zbierały rośliny bogate w saponiny (np. mydlnica lekarska), następnie korzenie rośliny były gotowane. W rezultacie otrzymywano dobrze myjący, pieniący się szampon. Włosy płukano naparami z szałwii, szyszek chmielu lub skrzypy. Płukanki z ziela rumianku działały rozjaśniająco na włosy, natomiast z liści orzecha włoskiego przyciemniały pasma. Do trwałej i intensywnej koloryzacji kobiety używały henny, która w ostatnich latach znów zyskuje na popularności. Zabiegiem, który odżywia, nawilża i znacznie poprawia kondycje włosów jest olejowanie.

Na czym polega olejowanie włosów?

Zabieg jest bardzo prosty, a już po kilku zastosowaniach można zauważyć efekty. Warto regularnie sięgać po tą metodę, dzięki czemu zachowamy zdrowy wygląd włosów.
Znane są dwie metody olejowania- na sucho i na mokro. Warto przetestować obie metody, aby znaleźć ulubioną. Metoda na sucho polega na nałożeniu oleju na suche włosy. Olej należy wmasować zwłaszcza w końce, chwile odczekać, następnie umyć włosy jak zwykle. Czas pozostawienia oleju na włosach jest całkowicie dowolny- 30min, a nawet cała noc. Olej należy wybrać biorąc pod uwagę rodzaj włosa- jeśli masz wątpliwości, który będzie najlepszy zadzwoń, chętnie pomożemy. Metoda na mokro- odrobinę oleju wlewamy do miseczki z wodą, mieszamy w celu rozproszenia drobinek oleju w wodzie, następnie moczymy włosy.
Naturalne oleje świetnie sprawdzają się do zabezpieczania końcówek włosów przed niszczącym wpływem czynników zewnętrznych takich jak: wiatr, mróz, ciepły nawiew suszarki.
Zabieg ten idealnie wpasowuje się w idee wegańskiej pielęgnacji włosów, jest całkowicie naturalny i bezpieczny.

Wegańska koloryzacja

Wegańska pielęgnacja włosów to przede wszytkim różnego rodzaju henny. Henna nie tylko zmienia kolor włosów, ale również działa pielęgnująco. Wyciągi roślinne zawarte w koloryzującej mieszance działają wzmacniająco, pogrubiają włosy oraz dodają blasku. Henna zapewnia wielowymiarową koloryzację włosów. Szeroka gama kolorów blond, brąz, czerni oraz czerwieni pozwala dobrać wymarzony odcień.

Wegańskie kosmetyki do włosów zawierają specjalnie wyselekcjonowane substancje działające w sposób delikatny. Nie zaburzają naturalnych, fizjologicznych procesów. Wyciągi działają pielęgnacyjnie, pozwalają zachować równowagę oraz wspomagają walkę z rożnego rodzaju problemami skórnymi (przetłuszczanie się włosów, wypadanie czy łupież).

Wegańskie kosmetyki do włosów bazują na tradycyjnych recepturach, znanych od pokoleń. Opierają się na wiedzy z zakresu ziołolecznictwa i fitoterapii. Preparaty są bezpieczne dla środowiska. Kosmetyki, ani ich składniki nie są testowane na zwierzętach. Posiadają na opakowaniach odpowiednie certyfikaty oraz oznaczenia gwarantujące ich jakość i pochodzenie wykorzystanych do produkcji surowców. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą masek do włosów, szamponów, wcierek, odżywek oraz płukanek.