Szukaj produktów

Wegańskie suplementy

lista
kafelki
Lub wybierz z dodanych list zakupowych:
Wybierz listę zakupową lub utwórz nową aby dodać produkt
Utwórz nazwę swojej listy aby dodać produkt
Produkt został dodany do listy zakupowej. Przejdź do listy Dodaj kolejny
1  2  3    

 

Wegetariańska i wegańska dieta, ze względu na brak składników, których źródłem jest mięso, często wymaga odpowiedniej suplementacji. Witaminy dla wegan są w 100% pochodzenia roślinnego i mają za zadanie wzmocnić organizm, uzupełniając ewentualne niedobory i braki. Jakie suplementy dla wegan są niezbędne i czym się kierować podczas ich zakupu?

Wegańskie suplementy - zadbaj o zdrowie

Każdy z nas potrzebuje odpowiedniej ilości witamin i wartościowych składników, aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Będąc na klasycznej, racjonalnej diecie, dostarczenie organizmowi niezbędnych wartości odżywczych nie stanowi większego problemu. Jednak weganie i wegetarianie mogą borykać się z problemami wynikającymi z niedoboru witamin i mikroelementów. Jakie suplementy dla wegan wybrać i czym się kierować podczas ich zakupu? Wegańskie suplementy są przede wszystkim w pełni naturalne, dzięki czemu łatwo się przyswajają. Suplementy dla wegan powinny zawierać przede wszystkim witaminę B12, gdyż nie występuje ona w naturalnej formie roślinnej, a jest odpowiedzialna za produkcję czerwonych krwinek. Składnik ten w formie witaminy dla wegan pozyskiwany jest z drożdży. Kolejnym suplementem diety dla wegan powinna być witamina D, której przewlekły niedobór może skutkować osłabieniem układu kostnego, odpornościowego i krwionośnego. Najlepszym rozwiązaniem dla osób niespożywających produktów odzwierzęcych będzie wybranie wegańskiego suplementu witaminy D3, która ma lepsze przyswajanie niż D2. Równie istotne są kwasy omega-3, gdyż dieta roślinna zazwyczaj nie ma odpowiednich źródeł nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wegańskie suplementy tych składników powinny być uwzględniane zwłaszcza przez osoby, które intensywnie trenują oraz u kobiet ciężarnych i karmiących. Osoby będące na początku przygody z dietą roślinną powinny również wziąć pod uwagę suplementy dla wegan zawierające wapń - składnik ten może być dostarczany w odpowiednich ilościach wraz z roślinnym pożywieniem, jednak jest to dość trudne, zwłaszcza na początku. 

Wegańskie suplementy - gwarancja dobrego samopoczucia

Wybierając witaminy dla wegan, warto pamiętać o umiarze. Nawet najzdrowsze substancje, spożywane w nadmiarze mogą wywołać niepożądane reakcje. W ofercie wegańskich suplementów znaleźć można zarówno podstawowe i najważniejsze składniki witaminowe, jak i produkty ziołowe, które wspomagają główną suplementację. Olejek z oregano, korzeń Ashwagandha, błonnik konopny, bromelina, chlorella, czy jeżówka - tego typu suplementy diety dla wegan pomogą zadbać nie tylko o dobre zdrowie, ale i korzystne samopoczucie. Decydując się na zakup witamin dla wegan, warto pamiętać, by sięgać po produkty opatrzone specjalnym oznaczeniem świadczącym o posiadanym certyfikacie. 

Odpowiednia i przede wszystkim urozmaicona dieta w połączeniu z racjonalnym stosowaniem wegańskich suplementów zagwarantuje, że osoby będące na diecie roślinnej będą cieszyły się dobrym zdrowiem, chroniąc się przed skutkami niedoborów witamin i składników odżywczych.