Szukaj produktów

Naturalna ochrona przeciwsłoneczna

lista
kafelki
Lub wybierz z dodanych list zakupowych:
Wybierz listę zakupową lub utwórz nową aby dodać produkt
Utwórz nazwę swojej listy aby dodać produkt
Produkt został dodany do listy zakupowej. Przejdź do listy Dodaj kolejny

Naturalna ochrona przeciwsłoneczna to przede wszystkim różnego rodzaju ekologiczne oleje. Rozróżniamy dwa rodzaje promieniowania słonecznego: UVA i UVB. To właśnie ono powoduje podrażnienia, przesuszenie skóry, degradacje włókien kolagenowych i elastynowych w skórze, jest czynnikiem, który może inicjować procesy nowotworzenia, zwłaszcza jesli skóra zostanie poparzona. Najgroźniejsze są te poparzenia, które powstały we wczesnym dzieciństwie. Dlatego tak istotna jest pielęgnacja i ochrona skóry dzieci. Zwłaszcza w sezonie letnim należy wybierać produkty z wysokimi filtrami. Promieniowanie słoneczne prowadzi rownież do powstania przebarwień oraz zmarszczek.

Naturalne oleje to kosmetyki uniwersalne. Można je stosować na twarz, ciało, a także włosy. Naturalna ochrona przed słońcem przynosi oczekiwane rezultaty jeśli jest odpowiednio stosowana. Olejek z filtrem należy aplikować na skórę znacznie częściej niż standardowe kosmetyki przeciwsłoneczne. Olejki znacznie szybciej się zmywają i wycierają. Szczególną uwagę należy zwrócić na te części ciała, które są najbardziej narażone na nadmierną ekspozycję: twarz, a szczególnie nos, ramiona.

Naturalne filtry UV oleje

  • Olejek z nasion marchwi zawiera w swoim składzie beta- karoten, dzięki czemu nadaje skórze delikatny koloryt i utrwala opaleniznę. Łagodzi wszelkie podrażnienia, działa nawilżająco i regenerująco. Jego SPF szacowany jest na około 40-50.
  • Olej z pestek malin filtr- najczęściej wybierany naturalny olej jeśli chodzi o działanie ochronne na skórę. Olejek malinowy zawiera witaminy A oraz E, a także kwasy omega-6 i omega-9. Olejek ma lekką konsystencję, jest delikatny i jedwabisty. Działa natłuszczająco oraz nawilżająco, zapobiega utracie wody ze skóry. Zmiękcza oraz rozjaśnia skórę. Jego SPF wynosi około 30-50.
  • Olej z awokado zawiera wiele cennych substancji aktywnych. Chroni skórę przed odwodnieniem, szybko się wchłania, regeneruje oraz odżywia skórę. Posiada SPF na poziomie 4-15.
  • Olejki które zawierają SPF poniżej 8: jojoba, makadamia, konopny, sojowy, arganowy.

Warto wybierać olejki o najwyższej jakości z certyfikatem EKO, sięgamy wtedy po produkt, który nie tylko zawiera bogactwo odżywczych składników, ale i jego funkcje przeciwsłoneczne będą odpowiednie. Filtry naturalne w kosmetykach powinny być mineralne, oraz nie wpływać na naturalne, fizjologiczne procesy zachodzące w skórze. Krem do opalania zdrowy to kosmetyk, który nie tylko chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym, ale również działa pielęgnująco i kojąco na skórę.