Szukaj produktów

Herbaty owocowe BIO

lista
kafelki
Lub wybierz z dodanych list zakupowych:
Wybierz listę zakupową lub utwórz nową aby dodać produkt
Utwórz nazwę swojej listy aby dodać produkt
Produkt został dodany do listy zakupowej. Przejdź do listy Dodaj kolejny

Herbaty Owocowe BIO

Herbatami owocowymi określa się susze owocowe, mieszanki owocowe lub czarne herbaty z dodatkami owoców. Taką bazą może być czarna, biała, zielona bądź czerwona herbata natomiast dobór owoców jest całkowicie dowolny. Często w składzie możemy znaleźć również przyprawy i zioła. W komponowaniu mieszanek ograniczać nas może jedynie nasza wyobraźnia. Herbaty owocowe mogą być projektowane biorąc pod uwagę konkretne właściwości poszczególnych komponentów lub po prostu walory smakowe. Producenci regularnie zaskakują nas coraz ciekawszymi połączeniami.

Herbaty owocowe tak samo jak ziołowe znane są ot tysięcy lat. Stosowane jako mikstury lecznicze, nawadniające, a także w celu poprawy samopoczucia. Taką herbatę przygotowuje się w sposób tradycyjny. Przegotowaną wodą zalewa się mieszankę owocową i pozostawia na określony przez producenta czas. Parzyć najlepiej pod przykryciem dzięki temu zostaną zachowane olejki eteryczne. Napar owocowy jest bogaty w białka, witaminy, węglowodany, a także pierwiastki i polifenole. Dokładny skład jest różny w zależności od wybranej mieszanki.

Podczas wyboru herbaty owocowej kierujemy się głównie jej cechami sensorycznymi takimi jak smak, zapach, a także kolor naparu. Warto czytać etykiety i wybierać produkty bez dodatku sztucznych aromatów czy barwników. Natura jest pełna aromatów, których nie trzeba dodatkowo wzmacniać. Surowce najwyższej jakości, naturalne, odpowiednio zbierane i przechowywane posiadają eko certyfikaty. Dzięki temu mamy gwarancję, że wybieramy najlepszy produkt.

Herbatki owocowe można podawać również najmłodszym. Sprawdzą się idealnie w upalne dni, można dodać wtedy do nich świeże owoce i kostki lodu. Natomiast zimą będą rozgrzewały po długich spacerach.

Herbaty owocowe w naszym sklepie mają szczególne miejsce i są bardzo często wybierane przez klientów. Jednym z ulubieńców jest herbatka Bomba Witaminowa- Dary Natury, posiada między innymi w składzie owoc jabłka, róży, tarniny, jarzębiny i wiele innych, które sprawiają, że jest smaczna i pełna aromatu. Natomiast herbatka malinowo- lipowa jest niezastąpiona w obliczu przeziębienia. Przyjemnie rozgrzewa i szybko poprawia samopoczucie.

Z pośród wielu mieszanek na szczególne wyróżnienie zasługują herbatki:

  • aroniowa- posiada lekko cierpki smak i głęboki, ciemny kolor,
  • berberysowa- wpływa pozytywnie na pracę przewodu pokarmowego, a dodatkowo łagodzi stres,
  • z owocu dzikiej róży- to komplet witamin i minerałów,
  • borówkowa- regulująca pracę przewodu pokarmowego,
  • z owocu bzu czarnego- napar bogaty w antyoksydanty, pomocny przy objawach przeziębienia,
  • rokitnikowa- orzeźwiająca I dodająca energii,
  • truskawkowo- malinowo- różana- przyjemnie słodko- kwaśna, tego smaku nie ma się opisać, trzeba spróbować.

Owocowa herbata to świetny wybór na prezent. Z pewnością wywoła uśmiech u każdego obdarowanego.