Szukaj produktów

Aktualności

-16 kg w 4 miesiące - METAMORFOZA

15.03.2023

 

    Chcesz schudnąć, ale nie masz motywacji? To na pewno zmotywuje Cie metamorfoza naszego Podopiecznego! Przeczytaj i przekonaj się, że prawidłowa waga oraz (!) właściwa proporcja tkanki tłuszczowej do masy mięśniowej to SUPER INWESTYCJA, która zapewni Ci zdrowie na lata!

Omówimy najważniejsze zmiany, które zaszły u mężczyzny w trakcie 4 miesięcznej kuracji redukcyjnej pod okiem naszej dietetyk:

PARAMETRY PODOPIECZNEGO – mężczyzna, lat 37, wzrost 180 cm, waga 105,4 kg, siedzący tryb życia z sporadyczną aktywnością fizyczną
PROBLEM – BMI 32,5 wskazujący na otyłość, tkanka tłuszczowa gromadząca się o okolicy brzucha, wieczorne podjadane
CEL – 90 kg
NARZĘDZIA – dieta redukcyjna około 2000kcal, regularne 4-5 posiłki, aktywność fizyczna 4-5 razy w tygodniu po około 45 minut, wypijanie 1,5-2 litrów wody, mocne ograniczenie węglowodanów prostych oraz zwiększenie ilości spożywanego białka

4 MIESIĄCE PÓŹNIEJ… :)
    Na początek omówmy analizę mięśniowo-tłuszczową, dzięki której można porównać skład ciała osób tego samego wzrostu i płci. Często jest tak, że pomimo tego samego wzrostu, płci i wagi sylwetki poszczególnych osób bardzo się różnią. Powód – różnice składu ciała. Dlatego sama waga nie jest najważniejsza i nie jest wyznacznikiem dobrego zdrowia i kondycji.

 

 

Zanim przejdziemy do omówienia wyników wyjaśnię, że wskaźnik 100% jest to idealny poziom wyliczony w oparciu o normy WHO dla badanej osoby o określonym wzroście i płci.

 

 

U naszego Klienta widzimy, że początkowo sylwetka ma kształt C czyli otłuszczony. Waga oraz ilość tkanki tłuszczowej jest zdecydowanie za wysoka. BMI wskazuje na otyłość. Po osiągnięciu celu widzimy jak bardzo zmienił się kształt ciała! Z C przeszliśmy na D czyli kształt dobrze ukształtowany, gdzie masa mięśniowa przewyższa tkankę tłuszczową.

Mamy: - 16 kg wagi, tłuszcz spadł o 14,4 kg (o 10,5%!), a z otyłości zrobiła się nadwaga - BRAWO

 

 

    Jak zauważyliście parametry nie schodziły liniowo w dół. Była tendencja spadkowa, ale z różnymi „wybojami” w czasie – co jest zupełnie naturalne i normalne!

W pierwszych tygodniach waga pięknie leciała w dół. Zwrócicie uwagę, że pomimo spadku wagi i tkanki tłuszczowej to masa mięśniowa była w miarę na stałym poziomie (+-2kg). To wszystko dzięki odpowiedniej podaży białka oraz ćwiczeniom siłowym. Niestety ze względu na kontuzję Klient musiał chwilowo zrezygnować z aktywności fizycznej, do tego pojawiły się małe przekąski i to również widać pojawiło się STOP. Pomimo iż waga i tkanka tłuszczowa stoi to masa mięśniowa delikatnie rośnie w górę. To pokazuje jak bardzo ważna w sporcie jest regeneracja. Po małym kryzysie Podopieczny wrócił na właściwy tor i znów waga pięknie schodziła. Dlatego nie poddajemy się! Nie udał Ci się jakiś dzien – trudno – od kolejnego posiłku zaczynasz od nowa aż w końcu osiągniesz swój CEL!

    Następnie wizdzimy, że w dużym stopniu spadł tłuszcz trzewny o 59,4 cm2! Zauważalny efekt – zdecydowanie mniejszy brzuch.

 

 

Należy pamiętać, że tłuszcz trzewny pełni ważną rolę, ponieważ chroni narządy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Niestety jego nadmiar może być groźny, upośledza pracę organów i negatywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Może również prowadzić do rozwoju niebezpiecznych schorzeń, ponieważ wytwarza on wiele związków prozapalnych!. Dodatkowo to też problem estetyczny – zbyt duży brzuch.

 

Ogólne podsumowanie zmian prarametrów składu ciała w czasie z zaznaczeniem omówionych wskażników:

 

    Masz problem z nadmierną masą ciała? Odchudzasz się? Ćwiczysz? Jeśli TAK to pamiętaj - przede wszystkim monitoruj utratę tkanki tłuszczowej oraz zmiany w ilości masy mięśniowej.

Pomiar samej masy ciała może dać bowiem błędną informację. Gdy się ważymy i „waga stoi” to myślimy, że dieta nie działa i się poddajemy. Tymczasem może się okazać, że zatrzymała się woda lub zwiększyła się masa mięśniowa, a tłuszcz mimo wszystko spadł.

Wyniki analizy składy ciała InBody770 są bardzo pomocne w ustaleniu zdrowej diety, ćwiczeń oraz zmiany stylu życia. Podczas procesu odchudzania mamy możliwość oceny składu ciała dzięki czemu można odpowiednio korygować dietę i aktywność fizyczną.
 

Zapraszamy na konsultacje z naszą dietetyk. Nie jesteś jeszcze zdecydowany? W takim razie przyjdź na BEZPŁATNĄ, wstępną rozmowę.

Zapoznaj się z naszą ofertą gabinetu dietetycznego - https://wizytowkanatury.pl/aktualnosci/gabinet-dietetyczny-wizytowka-natury-oferta,127.html

Powrót na listę aktualności