Szukaj produktów

Aktualności

Jak przyjmować?

24.07.2023

 

JAK DAWKOWAĆ?

Przekonaj się jakie to proste!

 

Tak naprawdę nie ma żadnych konkretnych wskazań dotyczących dawkowania. Spożywanie białka 100 % WPC instant, natural w dużej mierze zależy od naszego aktualnego bilansu energetycznego oraz stosowanej diety. Należy pamiętać, że dla osób, które spożywają więcej jedzenia, dawka dodatkowych protein będzie niewielka, natomiast w przypadku osób, które nie jedzą zbyt wiele z różnych powodów, zapotrzebowanie na suplement jest wyższe. Jeżeli zależy Ci na budowaniu masy mięśniowej ilość przyjmowanej odżywki najlepiej ustalić z Twoim trenerem/dietetykiem.

 

Najczęściej przyjmuje się, że WPC 80 powinno się przyjmować od 2 do 3 razy dziennie, ale nie ma żadnych, z góry narzuconych ograniczeń. Wpływu na dawki nie ma także rodzaj dnia. Zarówno w dni wolne, jak i uwzględniające wysiłek fizyczny, dawki powinny pozostać te same. Natomiast najlepiej jest  spożywać  koncentrat białka serwatki o określonych porach dnia (porę dnia również warto ustalić z trenerem/dietetykiem) np. przed treningiem i przed snem co  stanowi  dobry sposób na stymulowanie mięśni do wzrostu, korzystnie wpływa na codzienny metabolizm energetyczny oraz regenerację.

 

100% WPC 80 instant, natural może być przyjmowany nie tylko przez sportowców, ale także dla osób, które nie ćwiczą i nie mają czasu na codzienne gotowanie, wiec jeżeli obawiasz się, że będziesz miał deficyt protein, możesz zażywać je właśnie w formie takiego produktu w dni, w których nie zjesz właściwego posiłku. Dzięki temu będziesz w pełni odżywiony. Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji chodzi jedynie o zapewnienie prawidłowego funkcjonowania organizmu, a nie rozbudowę muskułów, bo ta bez treningu jest niemożliwa.

 

 Zawsze jednak pamiętaj, że WPC 80 powinno stanowić jedynie dodatek do diety i warto pamiętać, że nie może być jego głównym składnikiem ani zastępować wszystkich pełnowartościowych posiłków, żeby być zdrowym oraz pozostać w dobrej kondycji musisz przede wszystkim właściwie się odżywiać.

 

Odżywki białkowe WPC produkowane są w postaci proszku (instant), który należy zmieszać w stosunku 1 miarki (30 g) na 170-200 ml wody, mleka lub innego napoju. Całość należy wymieszać, najlepiej w shakerze, do uzyskania jednorodnej mieszaniny, którą najlepiej spożywać zaraz po przygotowaniu, na przykład po treningu.

Sposób użycia: Rozmieszaj miarkę produktu (30g) w 170-200ml wody, mleka lub ulubionego napoju. Możesz modyfikować proporcję białka według potrzeb. Całość należy wymieszać, najlepiej w shakerze, do uzyskania jednorodnej mieszaniny, którą najlepiej spożywać zaraz po przygotowaniu.
Można również stosować jako dodatek do potraw bez ryzyka zepsucia smaku

 

 

Uwaga -pamiętaj, żeby nie przekraczać ustalonej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek

z jego składników (białka mleka, laktoza).

 

 

Powrót na listę aktualności