Szukaj produktów

Aktualności

Naturalne sercowspomagacze

15.04.2020

Choroby układu krążenia to zaburzenia pracy serca oraz naczyń krwionośnych. Najpowszechniejszy sygnał zwiastujący kłopoty to miażdżyca. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy wewnątrz tętnic gromadzą się złogi tłuszczowe, które ograniczają dopływ krwi do organów. Jeśli to zwężenie i ograniczenie przepływu dotyka tętnic wieńcowych  - czyli tych, które zaopatrują serce, wówczas mamy już do czynienia z chorobą wieńcową. Niestety często zdarza się, że przebiega ona bezobjawowo aż w pewnym momencie dochodzi do zablokowania tętnic. To z kolei skutkuje obumarciem tkanek i czasem niestety zawałem serca.

głóg 

Głóg - właściwości

Głóg – jako roślina bardzo popularny w Polsce, rośnie w parkach, często wzdłuż alejek jako niewielkie drzewko lub spory krzew. Znajdziemy go również w na obrzeżach lasów oraz przydrożnych zaroślach.
Od wielu lat medycyna ludowa poleca głóg (zarówno kwiat jak i owoce) jako surowiec o dobroczynnym wpływie na serce i cały układ krążenia. Substancje aktywne, których źródłem jest głóg wzmacniają efekt rozkurczowy tętnic wieńcowych, stymulują częstsze i silniejsze skurcze oraz usprawniają przewodnictwo nerwowe. Działają również skutecznie jako środek obniżający ciśnienie krwi. Co ciekawe, sok z owoców głogu jest świetny w profilaktyce bólów i zawrotów głowy. Dzieje się tak ponieważ bardzo dobrze dotlenia mózg. 
Warto też wiedzieć, że:

  •  głóg jest bogaty w witaminę C – wzmacnia zatem odporność organizmu, wspiera go w walce z infekcjami i skraca ich trwanie,
  •  zawiera sporo witaminy PP, która uczestniczy w procesach przemiany tłuszczów, węglowodanów oraz białek. Wspiera kondycję nabłonka skóry, układu nerwowego oraz przewodu pokarmowego,
  • olejki eteryczne, których jest źródłem koją układ nerwowy. Dzięki temu głóg likwiduje napięcie oraz zmęczenie spowodowane długotrwałym wysiłkiem umysłowym,
  • sprzyja prawidłowej pracy układu pokarmowego. Usprawnia procesy zachodzące w jelitach – wzmacnia perystaltykę i reguluje wypróżnianie.

 

Aronia - właściwości

aronia własciwości

Aronia – znana przede wszystkim jako cierpki, ciemny owoc obniżający ciśnienie krwi. Chroni układ krwionośny przed wolnymi rodnikami. Przeciwdziała miażdżycy oraz powstawaniu żylaków gdyż wzmacnia naczynia krwionośne – działają tak rutyna oraz bioflawonoidy. Sok z owoców aronii jest bardzo wartościowy, dostarcza mnóstwa minerałów i witamin. Warto po niego sięgnąć w sezonie infekcji i przeziębień, będzie znakomicie wzmacniał organizm. Jest też polecany dla cukrzyków gdyż spowalnia absorbcję glukozy. Bywa stosowany jako łagodny antydepresant, łagodzi stany napięcia nerwowego. Aronię warto zastosować jako wspomagacz dla włosów, skóry i … oczu. Dzieje się tak za sprawą bogatej dawki antyutleniaczy oraz dużego spektrum witamin z grupy B.

 

Granat - właściwości

owoc granatu

Granaty – są tacy badacze Biblii, którzy twierdzą, że to nie jabłko a granat był zakazanym owocem w raju. Badania dostarczają informacji, że silne substancje przeciwutleniające znajdujące się w granatach w naturalny sposób obniżają ciśnienie krwi oraz zmniejszają agregację płytek krwi. Jest to ogromnie ważne w zapobieganiu zawałom serca oraz udarom mózgu. Granat jest również dobrym źródłem witaminy C. Unikatowe składniki zawarte w owocach granatu przeciwdziałają chorobom serca, chronią naczynia krwionośne, sprzyjają dobremu samopoczuciu i dodają sił. Niebagatelny jest też fakt, że sok z granatów łagodzi wszelkie stany zapalne (artretyzm, prostata) oraz przeciwdziała procesom starzenia.

 

Niezbyt dobrze funkcjonujący układ krążenia to często przyczyna wielu procesów patologicznych zachodzących w organizmie. Stres, niekorzystna dieta, złe nawyki (papierosy, alkohol, brak ruchu) sprzyjają chorobie. Dlatego walczcie o siebie, czasem niewielkie zmiany i porządki zaprowadzone w codziennym życiu potrafią zdziałać cuda dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Powrót na listę aktualności